MENU +
ANA SAYFA
Home Page
BİZ KİMİZ ?
About Us
NELER YAPIYORUZ
What We Do
ÇALIŞMALARIMIZ
Our Work
BLOG
Blog
SORU & CEVAP
Question & Answer
İLETİŞİM
Contact
SES KAYIT
Ses Kayıt Teknolojileri

Kordizayn olarak animasyon filmi, kurumsal videolarınız ve seslendirme gereken diğer işleriniz için özel olarak stüdyoya giriyor ve size özel kaydınızı tamamlıyoruz. Videonuzdaki ses efekleri ve seslendirmeler ile kurumsal kimliğinize güç katıyoruz.

Jingle ve müzik çalışmaları içinse prodüksiyondan sonraki aşama olan Post-Production' da bizim için çok önemlidir. Bazılarının post-prodüksiyondan anladığı tek şey miksaj olsa da esasen miks post-prodüksiyonun ilk aşamasıdır. Kayıtların tamamı ya da büyük bir kısmı bittiği anda post-prodüksiyon başlamıştır. Ses seviyeleri, efektler, panlama ve daha başka konulara esasen miks mühendisi karar vermelidir. Herkesin müziği biraz farklı duyması, algılaması işi zorlaştırır. Miksin mümkün olduğu kadar fazla kişiyi memnun etmesi ve kayıdın can alıcı öğelerini gizlememesi, arka planda bırakmaması gerekir. Kayıt edilmiş kanalların en iyi kısımlarını öne çıkarmalı, onları birleştirerek memnun edici bir bütünlük sağlamalıdır.

Miksten sonra "mastering" gelir. Bu, ihtisas gerektiren bir işlemdir ve post-prodüksiyonun bu aşamasında uzmanlaşmış bir mühendis tarafından yapılmalıdır.

Miks ve mastering’in yanı sıra son-prodüksiyon aşaması çoğaltımı (eğer fiziksel olarak CD üretilecekse), kapak tasarımı, fotoğraflar, albümün yayınlanmasıyla birlikte hayata geçecek promosyonların planlanmasını da içerir. Albümün bir plak şirketinden mi çıkacağı yoksa bağımsız olarak mı yayınlanacağı da belirlenir. CD çoğaltımı düşük miktarlar için yüksek maliyetli olabilecekken toplam baskı adedinin artması birim maliyeti düşürecektir. Tasarımların telifleri alınmalı, ölçüler, fontlar, renkler kararlaştırılmalı, baskı ve matbaa işleri halledilmelidir. Kartonet yazıları yazılmalı, çekilen fotoğraflar arasından seçim yapılmalı ve bunlar yine zaman alıcı işlerdir. Genellikle bir an önce bitmesi için bir baskı hissedersiniz, çünkü çok uzun süredir üzerinde çalıştığınız işin bir an önce insanlara ulaşmasını istersiniz. Bu aşamadaki kararlar aceleye getirilmemelidir, çünkü hayatınızın sonuna kadar ortaya çıkarmış olduğunuz bu ürünle birlikte yaşamanız gerekecektir. Hayatınızda pişmanlıkların olmasını istemezsiniz.
All rights reserved © Copright 2018 ™ Kordizayn WEB DESIGN